(Видео) Холивудскиот актер Мет Дилон пристигна во Србија, пречекан со леб и сол (2023)

(Видео) Холивудскиот актер Мет Дилон пристигна во Србија, пречекан со леб и сол (1)

Холивудскиот актер Мет Дилон синоќа пристигна во Србија, поточно на филмскиот фестивал „Кустендорф“ што се одржува на Меќавник. Актерот беше пречекан од домаќинот на фестивалот Емир Кустурица како и од многубројни новинарски екипи.

(Видео) Холивудскиот актер Мет Дилон пристигна во Србија, пречекан со леб и сол (2)

Како што пренесуваат српските медиуми, тој бил пречекан со леб и сол, но одбил да наздрави со ракија и рекол дека не пие алкохол. Тој на новинарите им рекол дека никаде и никогаш немал ваков пречек, а на прашањето како реагирал кога добил повик од Кустурица за учество на фестивалот, рекол:

„Јас сум голем обожавател на неговите филмови така што бев многу возбуден од самата идеја за доаѓањето тука. Му реков дека сигурно ќе дојдам ако ми дозволи распоредот. Сè испадна како што треба и еве сум тука“.

На прашањето дали се чувствува како филмска ѕвезда, Дилон рекол: „Не, јас сум само обичен човек, како и сите други луѓе“.

©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Поврзани Артикли:топ-тема

СледноГрад во Европа чии жители јадат пица повеќе и од Италијанците
ПретходноДоктори тврдат: Чоколадото лекува подобро од сируп против кашлица

(Видео) Холивудскиот актер Мет Дилон пристигна во Србија, пречекан со леб и сол (3)

Би можело да ве интересира и...

    Натали Портман говори за двојни стандарди за тоа како од жените се очекува да се однесуваат на Канскиот фестивал (Видео) ФСБ спречила украински терористички напад врз руски нуклеарни централи „Ленинова“ со нов лик и повеќе зеленило, ќе биде готова до средината на јули Анчелоти го потврди трансферот на Фран Гарсија Тинејџер во Лос Анџелес паднал од мост додека се обидувал да се слика за социјални мрежи Казни за 110 фирми кои ги прекршиле мерките за замрзнати цени

Забава

Објавено пред

3 минути

- 25 мај, 2023

Од

Макфакс

(Видео) Холивудскиот актер Мет Дилон пристигна во Србија, пречекан со леб и сол (16)

Натали Портман ги прозва двојните стандарди со кои се соочуваат жените и рече дека од нив се очекува да се однесуваат поинаку во споредба со мажите.

(Видео) Холивудскиот актер Мет Дилон пристигна во Србија, пречекан со леб и сол (17)

Оскаровката (41) ги даде коментарите за време на прес-конференција за нејзиниот најнов филмски проект, „Мај – декември“, кој премиерно беше прикажан на Кански филмски фестивал.

„Постојат различни начини на кои ние како жени се очекува да изгледаме и да се однесуваме во споредба со нашите машки колеги на настан на блескавата француска ривиера.“

Говорејќи на прес-конференцијата за својот филм, таа рече: „Целиот филм е толку многу за изведбата и различните улоги што ги играме во различни средини, за различни луѓе, дури и за нас самите.“

Осврнувајќи се на самиот фестивал, таа нагласи : „Овој аспект, дури и овде – различните начини на кои ние како жени се очекува да се однесуваме на овој фестивал дури и во споредба со мажите… како треба да изгледаме“.

„Очекувањата се различни за вас цело време, и тоа влијае на тоа како се однесувате, без разлика дали го прифаќате тоа, дали го одбивате или дали правите нешто помеѓу.“

(Видео) Холивудскиот актер Мет Дилон пристигна во Србија, пречекан со леб и сол (18)

Медиумите потсетуват дека Портман ги прозва двојните стандарди со кои се соочуваат жените во Кан еден ден пред Џенифер Лоренс да биде критикувана затоа што носи апостолки на црвениот тепих наместо штикли.

Прикажи повеќе...

Забава

Објавено пред

1 час

- 25 мај, 2023

Од

Макфакс

(Видео) Холивудскиот актер Мет Дилон пристигна во Србија, пречекан со леб и сол (19)

Фети Вап е осуден на шест години затвор поради криумчарење на дрога.

(Видео) Холивудскиот актер Мет Дилон пристигна во Србија, пречекан со леб и сол (20)

31-годишниот Фети е прогласен за виновен за водење на опсежна операција трговија со дрога низ САД, откако во 2022 година се изјасни за виновен по обвинение за шверц.

Раперот, чие вистинско име е Вили Максвел Втори, беше осуден на шест години затвор во средата, откако претходно призна дека е вклучен во опсежна шема за трговија со дрога.

Во текот на изрекувањето на пресудата, Фети рече: „Ја повредив мојата заедница, луѓето кои се угледуваат на мене. Моето семејство и себеси. Навистина ми е жал за секоја болка што ја предизвикав.“

Фети и петмина други обвинети првично беа уапсени во 2021 година, кога беа обвинети за заговор за шверц на хероин, фентанил и крек од западниот брег на САД до Лонг Ајленд во државата Њујорк.

Прикажи повеќе...

Забава

Објавено пред

2 часа

- 25 мај, 2023

Од

Макфакс

(Видео) Холивудскиот актер Мет Дилон пристигна во Србија, пречекан со леб и сол (21)

Голем број филмски ѕвезди се собраа во вторникот вечерта во Кан за премиерата на новата бајка на режисерот Вес Андерсон, научнофантастичниот филм „Астероид сити“.

(Видео) Холивудскиот актер Мет Дилон пристигна во Србија, пречекан со леб и сол (22)

Како и во неговите претходни филмови, актерскиот тим го претставува кремот на Холивуд со имиња како Џејсон Шварцман, Скарлет Јохансон, Том Хенкс, Стив Карел, Брајан Кренстон, Адриен Броди и Маргот Роби.

(Видео) Холивудскиот актер Мет Дилон пристигна во Србија, пречекан со леб и сол (23)

Од целиот тим отсуствуваше само Бил Мареј, кој се појавува во речиси сите филмови на Андерсон. Причина за неговото отсуство на премиерата е коронавирусот, од кој сè уште закрепнува.

Андерсон соработуваше на сценариото со Роман Копола, со кој претходно соработуваше на филмовите Kingdom of the Rising Sun и Dog Island.

Астероид сити (Asteroid City) е име на измислен пустински град на југозападот на САД. Дејствието на филмот се одвива токму во овој фиктивен град во 50-тите години на минатиот век.

Познат по кратер за метеори и опсерваторија, Астероид сити е домаќин на конвенција на млади научници кога НЛО го прекинува настанот.

Со овој филм, режисерот познат по својот уникатен визуелен стил, по третпат е во трка за главната награда на фестивалот. Негов последен филм што се натпреваруваше за Канската „Златна палма“ беше „Француски диспечер“ (2021).

Прикажи повеќе...

Најново

Економија52 минутиКазни за 110 фирми кои ги прекршиле мерките за замрзнати цениВо период од 15 до 21 мај 2023 година во земјава Државниот пазарен инспекторат извршил над 600 надзори. За време...Свет52 минути„Фокс њуз“ ги трола Елон Маск и ДеСантис со наслов „Аматерски час“„Фокс њуз“ ги истролс гувернерот на Флорида, републиканецот Рон ДеСантис, и сопственикот на Твитер, Илон Маск, поради хаотичното лансирање на...Свет2 часаПутин: Западот сам си пука во ногаИ покрај тоа што Русија ја нарекува агресор, Украина зема пари за транзит на енергетски производи од Русија, изјави рускиот...Свет3 часаШефот на руските платеници: Ни се заканува револуција, мора да се затвориме како Северна КорејаЛидерот на руските платеници Евгениј Пригожин предупреди дека војната на Москва во Украина може да ја турне Русија во револуција...Свет3 часаЗеленски: Испораката на ловците Ф-16 е сигнал дека Русија ќе изгубиИспораките на борбени авиони Ф-16 за Украина ќе бидат сигнал дека Русија ќе биде губитник, а колку побрзо се спроведе...Забава3 часа(Видео) Тина Тарнер – жена која имаше неверојатен глас и енергијаТина Тарнер беше еден од оние музички феномени кои со текот на времето ги надминаа не само жанрот и минливите...Свет4 часаБајден повторно повика на забрана на продажба на автоматското оружјеАмериканскиот претседател Џо Бајден повторно повика на забрана за продажба на автоматско оружје на комеморацијата во Белата куќа на првата...Македонија20 часаСо спојување на предметите во рок од пет години ќе се изгуби едно работно место во две училишта, кажаа на протестот просветните работнициНезависниот синдикат за образование и НСОН денеска во Скопје одржаа протест, во интерес на правата на просветните работници и побараа...Топ23 часа18-годишен прилепчанец силувал малолетничка во Кичево18-годишен прилепчанец вршел полови дејствија врз малолетничка во Кичево, полицијата го уапси. Имено според МВР, утрово во 00:30 часот, во...Македонија1 денOдложена регистрацијата на бугарскиот клуб во Пустец, но заедно ќе го прославиме Денот на бугарската писменост, велат од фондацијатаOд страна на бугарската Фондација Македонија, на социјалните мрежи е објавено дека денеска во Пустец, Мала Преспа, нема да се...Македонија1 ден(Видео) Колони возила кон Блаце поради асфалтирањето, додека чекаат, трупаат ѓубре покрај патотНа семафорите поставени поради асфалтирање на патот кон Блаце се чека подолго отколку на граничниот премин со Косово, “Блаце”. Долги...Регион1 денЗатворска казна од неколку години и се заканува на мајката на момчето-убиец од Белград-Обвинителството започна истрагаОткако беше покрената истрага против М.К., мајката на момчето кое уби девет ученици и чувар во белградското основно училиште, „Блиц“...Македонија1 ден„Тротинет на велосипедска патека -Замислете ако некој добие идеја да го остави на средина на коловозна лента“: реакции за тротинетите„Нови пречки на патеките – сликата која ја среќаваме возејќи точак и пешачејќи деновиве“, реагираат од иницијативата „На точак“ на...Македонија1 денПо неколкумесечна пауза, приватните превозници повторно во јавниот превозПриватните автобуски превозници, по неколкумесечна пауза од денеска повторно започнуваат со сообраќање низ скопските улици откако постигнаа нов договор со...Македонија1 денСе одбележува Свети Кирил и Методиј – Денот на сесловенските просветителиСо повеќе настани под мотото „Писмото е нашиот универзум“ денеска се одбележува Денот на сесловенските просветители светите браќа Кирил и...Македонија2 денаМицкоски: Нема ниту еден скандал или сомневање за нашите градоначалници, таква ќе биде и идната владаЛидерот на ВМРО – ДПМНЕ од Кавадарци денес, одговарајќи на новинарско прашање дали е задоволен од работата на градоначалниците, се...Македонија2 денаСинот на Џафери и сопругата на Абази станаа обвинителиБарлет Џафери – синот на претседателот на Собранието, Талат Џафери и Албулена Абази – сопруга на шефот на Обвинителството за...Македонија2 дена„Јас гарантирам, поминете, нема да падне“, Гаревски ги охрабри пешаците кои не ја почитуваат забраната за движење на „Беласица“Иако мостот „Беласица“ кај Транспортен центар веќе дванаесет дена е затворен и за сообраќај и за пешаци по пожарот во...Македонија2 денаОсмани му кажал на бугарскиот министер оти Ковачевски не ја критикувал бугарската политика туку некои политичариМинистерот за надворешни работи, Бујар Османи му кажал на неговиот бугарски колега, Иван Кондов дека споредбата на премиерот Димитар Ковачевски...Топ2 денаСкопјанка загина во Ѓорче, ја прегази автомобилСедумдесет и осумгодишна скопјанка загина во сообраќајна несреќа на улицата Ѓорче Петров во Скопје. Како што објави МВР, во неа...

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Kerri Lueilwitz

Last Updated: 18/06/2023

Views: 6316

Rating: 4.7 / 5 (47 voted)

Reviews: 86% of readers found this page helpful

Author information

Name: Kerri Lueilwitz

Birthday: 1992-10-31

Address: Suite 878 3699 Chantelle Roads, Colebury, NC 68599

Phone: +6111989609516

Job: Chief Farming Manager

Hobby: Mycology, Stone skipping, Dowsing, Whittling, Taxidermy, Sand art, Roller skating

Introduction: My name is Kerri Lueilwitz, I am a courageous, gentle, quaint, thankful, outstanding, brave, vast person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.